امتیاز کاربران

آگاهی از ترند روز توییتر هم می‌تواند دغدغهٔ کاربران و مسائل داغ روز را برایتان آشکار کند، هم می‌توانید با به کار بردن هشتگ‌های ترند در محتواهای مربوط به حساب شخصی یا کسب‌ وکارشما، به بیشتر دیده شدن توییت‌های خود کمک کنید.

در این مقاله همراه ایرانی فالو باشید تا درباره جنبه های هشتگ و هتشگ های ترند امروزه را به شما معرفی کنیم .

هشتگ در توییتر

هشتگ در توییتر کاربران نقش مهمی را ایفا می‌کنند و هر کدام از آنها می‌توانند نمایندهٔ یک کمپین، اعتراض، حرکت و…  باشند.

 

هشتگ در توییتر

کاربرد هوشنگ توییتر

 کاربرد هشتک توییتر می تواند  دسته‌بندی توییت‌های مختلف باشد. در برخی موارد بیش‌تر کاربران در مورد موضوع خاصی توییت می‌زنند که با افزودن هشتگ خاصی به توییت خود می‌توانند توییت خود را در دسته‌بندی خاص آن هشتگ قرار دهند تا دیگر کاربران فقط با سرچ کردن نام هشتگ توییت آن‌ها را در میان انبوهی از توییت‌های ارسالی کاربران پیدا کنند.

هشتگ‌ها جزو مهم‌ترین امکانات توییتر محسوب می‌شود که کاربران استفاده از آن‌ها را در توییت‌های خود ترجیح می‌دهند.

یکی از ضرورت های مهمی که باید در این باره ایرانی فالو پیشنهاد میکند استفاده درست و به‌جا از هشتگ‌ها است.

چراکه اگر هشتگ غیر مربوط راجع به محتوای توییت خود را قرار دهید ممکن است توییتر توییت شما را در دسته توییت‌های اسپم قرار بدهد و همین مسئله امتیاز منفی برای حساب کاربری شما باشد.

هشتگ‌ها در توییتر باعث می‌شوند کاربران مختلفی در سرتاسر دنیا بدون این‌که یکدیگر را بشناسند در سمت یک جریان مسیر مشابه حرکت کنند که علت این مسئله این است که این کاربران راجع به موضوع مشترکی توییت می‌زنند و هشتگ‌های مشابهی را در توییت خود به کار برده‌اند.

 در اصل می‌توان این‌طور گفت که کاربرد اصلی هشتگ توییتر برای این است که بتوانید با سرچ کردن یک هشتگ خاص تمامی توییت‌های مربوط به آن هشتگ را دنبال کنید یا از آن هشتگ در توییت‌های خود استفاده کنید.

به همین علت هشتگ‌ها عضو جدانشدنی و مهم شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر هستند و بهتر است نحوه کار هشتگ‌ها در توییتر را یاد بگیرید.

آموزش هشتک گذاری در توییتر ، چگونه هشتک گذاری کنیم ؟

هشتگ‌ها جزو بهترین راه‌هایی است که باعث می‌شود هشتگ شما در توییتر محبوب شود و جلب توجه دیگر کاربران را جلب کند، البته این اتفاق هنگامی می‌تواند پیش بیاید  که هشتگ‌های شما با رعایت نکات در توییت شما قرار داده شود و صرفاً از علامت هشتگ در پشت هر کلمه معمولی و بی‌معنی استفاده نکرده باشد.

هشتگ در توییتر مانند اینستاگرام استفاده می‌شود برای اینکه بتوانید در توییتر از هشتگ استفاده کنید فقط کافی است به‌صورت همیشگی قبل از کلمه مورد نظرتان، علامت # قرار دهید و سپس آن کلمه به یک هشتگ تبدیل می‌شود که کاربران می‌توانند آن کلمه را در میان خیل عظیمی از هشتگ‌ها پیدا کنند.

برای مثال: آژانس دیجیتال مارکتینگ #سعیدمعروف #بهترین _والیبالیست_ ایرانی. علامت # را قبل از هر کلمه یا عبارتی که می‌خواهید آن را هشتگ کنید قرار دهید تا در قسمت جستجوی توییتر پست توییت شده شما هم در قسمت مربوط به آن هشتگ قرار بگیرد. هشتگ‌ها به علت این‌که نباید فاصله داشته باشند برای هشتگ‌های فارسی که چندکلمه‌ای هستند از آندرلاین باید استفاده کنید تا از این طریق به هم وصل شوند.

در توییتر با کلیک کردن بر روی یک هشتگ خاص می‌توانید توییت‌های کاربران دیگری که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند را نیز ببینید. هشتگ‌هایی که زیاد استفاده می‌شوند و جزو هشتگ‌های پرطرفدار می‌شوند در لیست ترندها که در کنار تایم لاین و قسمت جستجو در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

این را فراموش نکنید که :شما در توییتر اجازه دارید به تعداد مورد نظرتان از هشتگ استفاده کنید. اما ایرانی فالو به عنوان یک کار کشته در این زمینه توصیه می‌کند برای گرفتن بهترین نتیجه در هر توییت بیش‌تر از دو هشتگ را استفاده نکنید.

هشتگ گذاری بیش از حد در توییتر مناسب نیست و هنگامی‌که یک کاربر دیگر آن را مشاهده می‌کند ممکن است به علت شلوغی و بی‌نظمی در محتوا حواس او پرت ششود. پس شکل ظاهری توییت نیز جالب به نظر نمی آید  برای همین علت از هشتگ‌های کمی استفاده کنید .

آموزش هشتک گذاری در توییتر ، چگونه هشتک گذاری کنیم ؟

روش های هشتگ گذاری در توییتر

 • @: علامت تماس با کاربرهای توییتر با قرار دادن این علامت قبل از نام کاربری لینکی به صفحه کاربر مورد نظر ساخته می‌شود.
 • Dm: با قرار گرفتن این علامت قبل از نام کاربری، برای تماس خصوصی یا مستقیم با کاربرهای توییتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • Rt: برای تکرار یک توییت در توییتر که توسط کاربر دیگری ارسال شده‌است استفاده می‌شود.
 • FF: از این علامت برای معرفی یک کاربر به دیگر کاربرهای توییتر برای دنبال کردن ان که با یک # به صورت FF# به کار می‌رود.
 • تگ یا Hashtag برای دسته‌بندی کردن توییت‌ها به کار می‌رود، در مواردی، بسیاری کاربرها در مورد موضوعی خاص توییت ارسال می‌کنند با اضافه کردن تگ به موضوع توییت ارسالی پیدا کردن و یافتن توییت‌هایی در ان مورد به راحتی قابل دسترس می‌باشد.
 • تگ‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای توییتر هستند که توسط کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایرانی فالو این روش ها را در اختیار شما قرار داده تا با استفاده درست از تگ‌ها یکی از قوانین مهم توییتر به شمار می‌رود با روند درستی پیش بروید . به یاد داشته باشید توییت‌های نامرتبط با تگ ارسالی اسپم شمرده می‌شود.

روش پیدا کردن هشتگ های ترند

گاهی وقت‌ها ممکن است برای هدف‌های گوناگون نیازمند پیدا کردن هشتگ‌های ترند باشید. این مسئله می‌تواند در زمینه‌های مختلف همانند بازاریابی یا واکنش به موضوع‌های خبری در سطح جهان کاربردهای زیادی داشته باشد.

یکی از بهترین ابزارهای در دسترس برای کاربران که می‌تواند به آن‌ها در زمینه پیدا کردن توییت‌های ترند شده کمک زیادی کند، بدون تردید Twubs نام دارد. این ابزار باعث می‌شود کاربران بتوانند دسترسی خوبی به محبوب‌ترین توییت‌های در دسترس داشته باشند و این مسئله بسیار ارزشمند است.

زمانی که وارد این ابزار شدید، فرض کنید که قصد دارید یک هشتگ را درباره اینترنت مورد بررسی قرار دهید.

شما باید دسته‌بندی موردنظرتان را انتخاب کرده و در نهایت با هشتگ‌های پرطرفدار در این دسته‌بندی آشنا خواهید شد که امکان استفاده از آن‌ها برای شما وجود دارد. شما می‌توانید در این بخش و با انجام کار ذکرشده به کلیه هشتگ‌هایی که در دسترس قرار دارند، دسترسی پیدا کرده و از آن‌ها برای انجام کارهای خود استفاده کنید.

نحوه ترند کردن هشتگ توییتر

برای ترند کردن هشتگ های توییتر اختصاصی شما ایرانی فالو پیشنهاد هایی برایتان در اختیار گذاشته تا از آن بهره ببرید :

 1. برای ترند کردن هشتگ در توییتر فالوورهای زیادی باید داشته باشید. بیشتر افرادی که موفق به ترند کردن هشتگ‌های اختصاصی خود می‌شوند بیش‌تر از 50 هزار فالوور در حساب کاربری خوددارند. پس اول از همه سعی کنید فالوورهای خود را افزایش دهید .
 1. هشتگ اختصاصی خود را نوعی تعیین کنید که ارزش و پتانسیل‌ترند شدن را داشته باشد.
 1. به دنبال کنندگان خود دلیلی بدهید تا با هشتگ شما توییت کنند. برای فالوورهای خود انگیزه و دلیل خوبی را بدهید تا از هشتگ اختصاصی شما در توییت‌هایشان استفاده کنند.
 1. از فالوورهای خود درخواست توییت و ری توییت کردن هشتگ اختصاصی خود را بکنید.
 1. برای ادامه توییت به مردم دلیل بیاورید. برای اینکه توییت کردن هشتگ اختصاصی‌تان توسط مردم و فالوورهایتان ادامه بیابد دلیل خوبی برای آن‌ها بیاورید.

نحوه ترند کردن هشتک توییتر

انواع هشتگ های توییتر

 • هشتگ news

هشتگ news برای جریان های زنده ای که تعداد توییت بسیار بالایی دارند مورد استفاده قرار می ‌گیرد و از آن جهت دارای اهمیت است که جریان زنده یا اخبار مربوطه به واسطه یک منبع خبری رسمی و قابل اطمینان مورد استفاده قرار می گیرد.

 • هشتگ photos

معمولاً تصاویری که در توییتر منتشر می ‌شوند دارای هشتگ هستند و از این نظر کاربران با جستجوی هشتگ خاصی به سمت تمامی تصاویری که دربردارنده آن هشتگ هستند هدایت می شوند. در واقع این نوع از هشتگ ها همراه تصاویر می آیند .

 • هشتگ Videos

هشتگ ویدئو ها شامل تمامی ویدیو هایی هستند که به همراه یک هشتگ به اشتراک گذاشته می شود. از این رو کاربران توییتر به واسطه جستجوی آن هشتگ به راحتی می ‌توانند به تمام ویدیو هایی که دربردارنده آن هشتگ هستند دسترسی پیدا کنند.

 • هشتگ top

یکی از روش های رایج جستجوی هشتگ در توییتر روش top است که بیشتر از جانب برند ها و افراد معروف و شناخته شده مورد استفاده قرار می ‌گیرد. همچنین این روش جستجوی هشتگ، اغلب مواردی را معرفی می ‌کند که از تعداد زیادی فالوور نیز برخوردار هستند.

 • هشتگ latest

این نوع هشتگ معمولاً آن دسته از توییت هایی را که به واسطه افراد مختلف که در توییتر به اشتراک گذاشته می شوند را نشان می دهد.

 • هشتگ people

این نوع از هشتگ ها اغلب توییت هایی را که به واسطه افراد گوناگون منتشر شده‌ اند را نشان می دهد.

چگونه با استفاده از هتشگ ترند فالوور جذب کنیم ؟

هشتگ‌ها در توییتر به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خط کشی شده‌اند. با استفاده از هشتگ‌ها، کاربران می‌توانند محرک و جذاب برای تعاملات اجتماعی خود ایجاد کنند. هشتگ‌ها همچنین می‌توانند در جذب فالوورهای جدید بسیار موثر باشند و آن را افزایش دهند. در اینجا تعدادی از روش‌های استفاده از هشتگ‌ها برای افزایش فالوورهای توییترهمراه ایرانی فالو برای  شما بیان می‌شود:

 • پیدا کردن هشتگ‌های مرتبط و محبوب

هشتگ‌های محبوب و مرتبط با صنعت و محصولات شما را پیدا کنید و از آن‌ها در توییتر استفاده کنید. به عنوان مثال، جستجوی توییتر برای «#صنعت فرش ایران» می‌تواند به شما کمک کند تا هشتگ‌های مرتبط با این صنعت را پیدا کنید.

 • استفاده از هشتگ‌های فعالیت

هشتگ‌های مرتبط با فعالیت‌های شما (مانند «#یوگا» یا «کتاب خوانی») را به کار ببرید. با این کار، فالوورهای  مشابه به خودشما را جذب خواهید کرد و افزایش روند تعامل بسیاری از کاربران را خواهید داشت.

 • استفاده از هشتگ‌های محلی

هشتگ‌های محلی می‌توانند به شما در تعامل با کاربرانی که در منطقه شما زندگی می‌کنند کمک کنند. به عنوان مثال، «#تهران» یا «#شیراز» را برای بحث در مورد موضوعات محلی استفاده کنید.

 • استفاده از هشتگ‌های عمومی

هشتگ‌های با علاقه‌های عمومی (مانند «#سریال» یا «#موسیقی») را در توییتر خود استفاده کنید تا با دیگران تعامل کنید و افراد جدیدی را به اکانت توییتر خود جذب کنید.

 • پوشش دادن به رویدادهای جاری

هشتگ‌های مرتبط با رویدادهایی که در آن‌ها شرکت کرده‌اید یا قصد دارید در آن‌ها شرکت کنید را به کار ببرید. با این کار، محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و فالوورهای زیادی جذب کنید.

در نهایت، برای افزایش فالوورهای توییتر خود، هشتگ‌های مناسب را با دقت انتخاب کنید و در توییتر خود به کار ببرید.

این کار به شما کمک خواهد کرد تا با جامعه‌ای از کاربران با شما در تعامل باشند و فالوورهای جدید جذب کنید.از شما دوستان همیشگی وب سایت ایرانی فالو سپاسگزاریم که تا پایان مطلب هشتگ های توییتر همراه ما هستید در ادامه درباره هشتگ های ترند دو سال اخیر ذکر خواهیم کرد .

هشتگ های داغ و ترند اخیر

در این دو سال اخیر چندین هشتگ داغ و ترند در توییتر مثل بمب منفجر شده است که کاربران پست و تکست های خود را با این هشتگ به تعداد بسیار زیاد به اشتراک گذاشته اند. به طوری که این هشتک ها از بین فارسی زبانان به دیگر کاربران خارجی نیز نفوذ کرده بوده است .

همراه ایرانی فالو باشید تا این هشتک ها را معرفی کنیم :

 • هشتگ های داغ توییتر در دسته فرهنگی

در دسته فرهنگ بیش از ۶۰ درصد هشتگ های پرتکرار فارسی مرتبط با موسیقی خارجی است. به نحوی که ۵ هشتگ داغ و همچنین پرتکرار دسته فرهنگی به ترتیب شامل هشتگ bts، هشتگ جانفدا، هشتگ exo، هشتگ حب_الحسین_یجمعنا و هشتگ عید_امید هستند.

 • داغ ترین هشتگ های دسته اجتماعی فارسی

در دسته بندی اجتماعی پرتکرارترین هشتگ های توییتر فارسی شامل هشتگ امیر حسین خادم، هشتگ شاهچراغ و هشتگ پیروز می باشد. هشتگ پیروزکه مربوط به حوزه محیط زیست بوده و با تلف شدن یوزپلنگ ایرانی ارتباط دارد.

 • داغ ترین هشتگ های دسته اقتصادی

داغ ترین و پرتکرار ترین هشتگ های دسته اقتصادی مانند دیگر شبکه اجتماعی مرتبط با هشتگ گذاری مربوط به ارزهای دیجیتال و دلار است. به نحوی که هشتگ NFT و هشتگ rbxs بیشترین تکرار این دسته را به خود اختصاص دادند و هر کدام به ترتیب ۴۵۰ و ۴۴۲ هزار بار در توییتر استفاده شدند.

 • داغ ترین هشتگ های دسته عمومی

در حوزه عمومی نیز پرتکرارترین و داغ ترین هشتگ های توییتر، شامل هشتگ فوری که در رتبه اول دارد و هشتگ اشنویه که با اختلاف زیادی در رتبه بعدی دارد.

همچین هشتگ اول دسته عمومی با اسامی شهر و کشور در ارتباط می باشد .

اهمیت هشتگ ترند در بازاریابی

در دنیای امروزی ، شبکه های اجتماعی به عنوان یک ابزار قدرتمند در بازاریابی شناخته می شوند (اینستاگرام مارکتینگ – بازاریابی در تلگرام، مانیتایز در یوتیوب و همینطور توییتر).

زیرا به شرکت های کوچک و بزرگ این امکان را می دهد تا از روش های مختلف برای جلب توجه مخاطبین استفاده کنند. این ابزار با ارائه اطلاعات، تصاویر، ویدیوها و… یک فرصت عالی برای ارتباط با مشتریان فراهم می کند. یکی از ابزارهایی که در بسیاری از شبکه های اجتماعی وجود دارد، هشتگ می باشد.

هشتگ یکی از جدید ترین ابزارهای بازاریابی است که امکان جستجوی پست ها و اطلاعات مربوط به یک موضوع خاص را فراهم می کند.

هشتگ ها پیام ها را برای کاربران موجود در اینترنت قابل ردیابی می کنند و در این ابزار همچنان به روی شرکت های جدید و قدیم مطرح است.

یکی از اصلی ترین برنامه های بازاریابی هشتگ، بر روی تحولات در عرصه فعلی، رویدادهای کوچک و بزرگ و ایده های نوین تمرکز دارد.

به عنوان مثال در جشنواره ها، کمپین های تبلیغاتی (کمپین تبلیغاتی اینستاگرام)،  با استفاده از هشتگ می توان مخاطبین بسیاری را به خود جذب کرد و بیشتر افراد را با محصولات خود آشنا کرد. به همین دلیل، هشتگ ها برای شرکت های بازاریابی عمده و بسیار حیاتی هستند و بسیاری از آنها از این ابزار برای جلب توجه و جذب مخاطبین خود بهره می برند.

با استفاده از هشتگ های مناسب و با کیفیت، می توان به شرکت های کوچک و بزرگ کمک کرد تا بازار خود را گسترش دهند، کار برند خود را به شکل خلاقانه تری انجام دهند، و رابطه ی خود را با مخاطبان کاری شریک پایداری برقرار کنند.

در نهایت، هشتگ ها باعث افزایش ترافیک و بازدید صفحات و سایت های شرکت ها می شود و باعث افزایش سود و فروش شرکت می شود. در این مقاله متوجه شدید که هشتگ‌ها ابزارهای مفید و کاربردی هستند و اینکه هشتگ ها برای اولین بار در توییتر مورد استفاده قرار گرفتند.

هشتگ ها استفاده بسیار راحت و آسانی را دارند و اگر از آن‌ها به‌خوبی استفاده کنید می‌توانند مزیت‌های فراوانی را برایتان داشته باشند. در این مقاله از ایرانی فالو هشتگ در توییتر و نکات مهم درباره آن را برایتان بررسی کردیم. به شما آموزش داده شد  چگونه در توییتر هشتگ بگذاریم .

اکنون بگویید که شما اغلب از چه هشتگ‌هایی استفاده می‌کنید؟ هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید بیش‌تر در کدام شبکه اجتماعی قرار دارند؟

اهمیت هشتگ ترند در بازاریابی

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها