2.1/5 - (18 امتیاز)

در حال حاضر کاربران زیادی در حال استفاده ، فعالیت و کسب و کار در اپلیکیشن پرکاربرد اینستاگرام می باشند و از این اپلیکیشن درآمد کسب می نمایند. به دلیل گسترش کار و فعالیت و ارائه ی خدمات خود زمان زیادی را در این اپلیکیشن سپری می نمایند و به نوعی این اپلیکیشن جزئی از زندگی و کار آنها محسوب می شود.

چگونه به اینستاگرام ثابت کنیم که ربات نیستیم و راه‌حل‌ها

کاربران اپلیکیشن اینستاگرام که بسیار قانون مند است باید بدانند که هیچ قانون شکنی از چشم این اپلیکیشن پنهان نخواهد ماند. زیرا اپلیکیشن اینستاگرام به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شده است که توسط هوش مصنوعی پیشرفته خود در حال نگهبانی و محافظت از این اپلیکیشن درمقابل اکانت های فیک و جعلی و ساخته ربات می باشد.

مهمترین دلیل اینستاگرام برای وضع چنین محدودیت هایی این است که فعالیت اسپم ها و اکانت هایی که توسط ربات ها اداره می شوند را شناسایی کرده و جلوگیری نمایید و موجب افزایش امنیت اپلیکیشن اینستاگرام گردد .تا جایی که امکان دارد رشد و پیشرفت صفحات کاربران به صورت طبیعی و ارگانیک باشد و کاربری با تقلب پیشرفت نکند.

دلایلی که رعایت نکردن آنها منجر به وقوع شادوبن می شوند

 1. فالو و آنفالو کردن بیش از محدوده تعیین شده در یک روز : اگر شما در هر ساعت بیش از 10 کاربر و یا در روز بیش از 100-150 کاربر را فالو و آنفالو نمایید ممکن است حساب اینستاگرام شما شادوبن شود.
 1. لایک کردن بی رویه : در صورتی که 120 لایک در ساعت و یا 300-500 پست را در روز لایک نمایید امکان شادوبن وجود دارد. به خصوص اگر شما حساب کاری خود را به تازگی ایجاد کرده باشید. چرا که این حساسیت ها بیشتر می باشد.
 2. کامنت گذاشتن بیش از محدوده مجاز : محدوده مجاز گذاشتن نظرات و پیشنهادات در زیر پست دیگر کاربران مجموعا 200 کامنت در روز می باشد. همچنین از کامنت های تکراری و ایموجی بدون متن که حساسیت اینستاگرام را بر می انگیزد استفاده نکنید. در صورت عدم رعایت موراد ذکر شده شادوبن خواهید شد.

لازم به ذکر می باشد بین هر لایک یا کامنت خود نیز بین 20-30 ثانیه صبرکنید. اگر خیلی سریع پیش بروید اینستاگرام ممکن است فر کند شما ربات هستید و موجب شادوبن حسابتان شود.

 1. استفاده از هشتگ های تکراری ، نا مرتبط و بیش از حد مجاز :  در صورتی که زیر پست به اشتراک گذاشته شده خود از تعداد زیادی هشتگ های ممنوعه و نامرتبط با موضوع پست ، محتوا و فعالیت پیج خود استفاده نمایید. یا در صورت به کارگیری بیش از 30 هشتگ مرتبط در زیر پست خود از نظر اینستاگرام این اقدام غیر قانونی می باشد و این امر نیز منجر به شادوبن حسابتان می شود.
 2. میزان و نحوه پست گذاری روزانه : اینستاگرام محدودیتی را برای تعداد انتشار پست در طول روز اعلام نکرده است. اما توصیه می کنیم بین هر پست چند دقیقه یا ساعت زمان بگذارید. همچنین تعداد کاراکترهای مجاز برای نوشتن کپشن پست 2200 حرف می باشد. برای هر پست حداکثر مجاز به تگ کردن 20 نفر می باشید. اگر جزء کاربران معمولی اینستاگرام می باشید یعنی دارای تیک آبی نیستید حداکثر 10 دقیقه پست IGTV می توانید منتشر کنید.

لازم به ذکر می باشد اگر روزانه در صفحه خود از کپشن ها و هشتگ های تکراری استفاده می کنید ممکن است یکی از دلایل شادوبن پیجتان باشد.

 1. محدودیت های اقدامات ترکیبی یا میزان تعاملات : اقدامات ترکیبی شامل لایک ، کامنت ، فالو و آنفالو و پیام دایرکت می باشد که اینستاگرام برای کل این اقدامات در روز محدودیت ایجاد کرده است. در روز مجاز به انجام 500 اقدام ترکیبی می باشید در غیر اینصورت امکان شادوبن وجود دارد.
 2. میزان استفاده از استوری: بیشترین تعداد استوری که می توانید در طی 24 ساعت منتشر کنید 100 استوری می باشد. همچنین در هر استوری تنها مجاز به منشن 10 نفر می باشید.
 3. ارسال بیش از حد پیام در دایرکت به صورت همزمان : ارسال بیش از 20-50 پیام یکسان در روز در قسمت دایرکت اینستاگرام نیز یکی از عوامل شادوبن حسابتان می باشد. برای اطمینان بیشتر بهتر است بین هر ارسال پیام در دایرکت 8-10 دقیقه فاصله بگذارید.
 4. استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی یا اتصال به اینستاگرام با آی پی های مختلف: اگر شما در طول شبانه روز با آی پی های متفاوت وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید به دلیل تغییر لوکیشن شما اینستاگرام احتمال می دهد حساب کاربری شما دچار مشکل شده است. این امر نیز منجر به شادوبن حسابتان می شود زیرا این کار از نظر اپلیکیشن اینستاگرام غیر قانونی است.
 5. استفاده از ربات برای رشد پیج : ممکن است کاربران برای رشد سریع پیج خود از انواع سرویس های بی کیفیت و فیک که ساخته ربات ها می باشند کمک بگیرند که این امر خود یکی از دلایل شادوبن اینستاگرام می باشد.
 6. ریپورت اکانت شما توسط سایر کاربران اینستاگرام : اگر یپیجی چندین مرتبه توسط سایر کاربران اینستاگرام ریپورت شود این امر نیز منجر به شادوبن حسابتان می شود و یا ممکن است توسط اینستاگرام غیر فعال شود.
 7. استفاده از اپلیکیشن های ارسال پست خودکار، ارسال تعداد انبوهی کامنت، منشن : ارسال تعداد زیادی پست، کامنت، دایرکت و منشن در یک بازه زمانی کوتاه منجر به شادوبن حسابتان می شود.

شادوبن اینستاگرام چیست ؟

شادوبن اینستاگرام هم یکی از جرائمی می باشد که اینستاگرام برای کاربران متخلف خود در نظر گرفته است. در صورت shadowban  شدن اینستاگرام بدون اخطار و کاملا نامحسوس پیج شما را از دید دیگران مخفی و میزان تعامل و ارتباط شما را با تعداد زیادی کاربر اینستاگرام محدود می کند .شادوبن اینستاگرام منجر می شود تا مدتی پست های شما در صفحه ی اکسپلور اینستاگرام وارد نشود.

در نتیجه کاربرانی که توسط هشتگ ها پست ها را دنبال می کنند دیگر به پست های شما دسترسی نخواهند داشت. تنها فالوورهایتان می توانند پست های شما را ببینند. بنابراین به نوعی مانع رشد اکانت شما و دریافت فالوور بیشتر می شود.

الگوریتم اینستاگرام دائما در حال تغییر است و هر روز قوانین جدیدی برای جلوگیری از نقض قوانین و تقلب می گذارد. در بسیاری مواقع کاربران متوجه این موضوع نمی شوند تا زمانی که با کاهش حجم زیادی از لایک ها ، کامنت ها و بازدید های خود هنگام اشتراک گذاشتن پستشان مواجه می شوند.

ساده ترین و بهترین راه مطلع شدن از شادوبن پیجتان این است که یک هشتگ کم کاربرد را در زیر پست خود قرار دهید و سپس با یک اکانت دیگر که پیجتان را فالو نکرده است آن هشتگ را جست و جو کنید. اگر پست شما در آن هشتگ نمایش داده نشود به این معنی است که پیج شما shadowban شده است.

در صورت بروز مشکل شادوبن چگونه این مشکل را حل نماییم

کاربرانی که با اقدامات متفاوت دچار مشکل شادوبن اینستاگرام شده اند اصولا درگیر تعدادی سوال می شوند که چگونه از شادوبن اینستاگرام خارج شویم ؟ جای نگرانی نیست سایت ایرانی فالو با ارائه راهکارهایی شما را از این مشکل رها می کند و حساب کاربری شما را به حالت عادی باز می گرداند.

بروز مشکل شادوبن اینستاگرام در مدت کوتاهی حل می شود و می توانید مشکل شادوبن شدن را حل نمایید و برای حل مشکل شادوبن اینستاگرام برای مدتی باید فعالیت و کارهایی که منجر به شادوبن اینستاگرام می شوند را به هیچ وجه انجام ندهید. در اصل مانند یک ربات رفتار نکنید.

 • اگر از ربات ها یا اپلیکیش های خودکار استفاده می نمایید سریعا همه آنها را متوقف و غیر فعال نمایید .
 • اگر تعداد زیادی هشتگ ممنوعه ، تکراری یا غیر مرتبط با محتوای پست و پیج خود در زیر پست های خود به اشتراک گذاشته اید حذف نموده و برای مدتی در زمینه آن هشتگ ها فعالیتی انجام ندهید تا از شادوبن اینستاگرام خارج شوید.
 • حداقل دو روز از  فعالیت در اپلیکیشن اینستاگرام و گذاشتن پست خودداری نمایید.
 • تبدیل حساب کاربری از حالت تجاری به شخصی: اگر حساب کاربری تان بیزنسی یا تجاری است بهتر است برای حل مشکل شادوبن اینستاگرام  به طور موقت حساب کاربری تان را به حالت شخصی تبدیل کنید.
 • از طریق report a problem به اینستاگرام ایمیل بزنید و در مورد مشکلات پیش آمده توضیح دهید. بهتر است به شابدوبن شدنتان اشاره ای نکنید و مشکل خود را به صورت دیده نشدن پست هایتان و یا کار نکردن هشتگ هایتان مطرح کنید.
 • از دیگر روش های حل مشکل شادوبن اینستاگرام تماس با پشتیبانی اپلیکشن اینستاگرام است.
 • پس از انجام مراحل بالا می توانید از طریق help اینستاگرام ، شادوبن شدن اکانت خود را به اینستاگرام گزارش دهید.

چگونگی اثبات کردن ربات نبودن به اینستاگرام

با تایید احراز هویت خود به اینستاگرام می توانید به این اپلیکیشن ثابت کنید که ربات نیستید. احراز هویت اینستاگرام از چند طریق انجام می شود که باید طبق دستورالعملی که اینستاگرام مشخص می کند عمل نمایید.

 1. احراز حویت از طریق کد تایید که به شماره تلفن یا ایمیل شما ارسال می شود. ارسال مدراک معتبر عکس دار مانند پاسپورت یا گواهینامه می باشد که برای کاربران ایرانی فقط عکس پاسپورت قابل قبول می باشد.
 2. یکی دیگر از روش های احراز هویت ویدیو سلفی می باشد که یک ویدیو از چهره خودتون برای اینستاگرام ارسال کنید.
 3. حتما هنگام ثبت نام و یا مدتی بعد از ثبت نام توجه داشته باشید که ممکن است از شما در مورد تاریخ تولدتان از طریق اپلیکیشن اینستاگرام سوال پرسیده شود. از این مرحله با بی توجهی و درج تاریخ غیر واقعی عبور نکنید. زیرا اینستاگرام با در نظر گرفتن فعالیت شما و محتواهایی که دنبال می نمایید در صورت درج تاریخ تولد کمتر از 13 سال دسترسی شما به اکانتتان را مسدود می نماید.
 4. در این مرحله فقط با احراز هویت از طریق بارگذاری تصویر پاسپورتتان امکان پذیر می باشد. در هر شرایطی شما موفق به انجام این عمل نشوید حساب کاربریتان برای همیشه از دست خواهد رفت.

اجازه ی دسترسی به اپلیکیشن و حساب کاربری را به کاربر نخواهد داد و کاربران این اپلیکیشن قانون مند بدانند که هیچ قانو شکنی از چشم این اپلیکیشن قانون مند پنهان نخواهد ماند. زیرا اپلیکیشن اینستاگرام به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شده است که هر لحظه در حال نگهبانی و محافظت از این اپلیکیشن درمقابل اسپم و ربات می باشد تا آنها را شناسایی نماید.

محدود نمودن کاربران مزاحم و کاربرانی که از راه های غیر قانونی به دنبال جذب و افزایش فالوور پیج اینستاگرام خود هستند یکی از راهکارهای افزایش امنیت اپلیکیشن اینستاگرام می باشد .

دلایلی که رعایت نکردن آنها منجر به وقوع شادوبن می شود

 1. فالو کردن پشت سرهم و سریع بیش از حد کاربران : زمانی که شما سریعا و پشت سر هم و مدام تعداد زیادی کاربر را فالوو نمایید این امر خود منجر به شادوبن اینستاگرام می شود و اگر شما بیش از ۷۵۰۰ کاربر را فالوو نمایید اپلیکیشن اینستاگرام به شما پیغامی تحت عنوان اینکه تعدادی از فالووینگ های خود را آنفالوو نمایید، می دهد .
 1. آنفالوو کردن سریع و پشت سر هم بیش از حد کاربران :  اگر شما در زمان کوتاهی خیلی سریع و پشت سر هم اقدام به آنفالوو کردن فالوور های پیج خود نمایید این امر نیز خود منجر به شادوبن اینستاگرام می شود .
 1. استفاده از ربات برای رشد پیج : ممکن است کاربران برای رشد سریع پیج خود ار ربات ها کمک بگیرند و این امر خود نیز منجر به شادوبن اینستاگرام می شود .
 1. استفاده از هشتگ های نامرتبط :  در صورتی که زیر پست به اشتراک گذاشته شده از هشتگ های پرکاربرد و یا از تعداد زیادی هشتگ نامرتبط با موضوع پست وهمچنین محتوا و فعالیت پیج خود استفاده نمایید از نظر اینستاگرام این اقدام غیر قانونی می باشد و این امر نیز خود منجر به شادوبن اینستاگرام می شود .
 1. ریپورت اکانت شما توسط سایر کاربران اپلیکیشن اینستاگرام : اگر یپیجی چندین مرتبه توسط سایر کاربران اپلیکیشن اینستاگرام ریپورت شو این امر نیز خود منجر به شادوبن اینستاگرام می شود و یا ممکن است توسط اینستاگرام غیر فعال شود .
 1. ارسال بیش از حد پیام در یک زمان در قسمت دایرکت برای کاربران : ارسال بیش از ۱۵ پیام در قسمت دایرکت اپلیکیشن اینستاگرام  در یک زمان ، این امر نیز خود منجر به شادوبن اینستاگرام می شود .
 1. اتصال به اپلیکیشن اینستاگرام با آی پی های مختلف : اگر شما در طول شبانه روز با آی پی های متفاوت وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید این   اپلیکیشن احتمال می دهد حساب کاربری شما دچار مشکل شده است. این امر نیز خود منجر به شادوبن اینستاگرام می شود زیرا این کار از نظر این اپلیکیشن قانون مند اینستاگرام غیر قانونی است.
 1. استفاده از اپلیکیشن های ارسال پست خودکار، ارسال تعداد انبوهی کامنت، منشن: ارسال تعداد زیادی پست، کامنت، دایرکت و منشن در یک بازه زمانی کوتاه این امر نیز خود منجر به شادوبن اینستاگرام می شود.

این اعمال ممکن است منجر به رشد سریع فالوورهای پیج اینستاگرام شما شود، اما این اپلیکیشن تا حدودی برای شما محدودیت ایجاد می کند و  باعث ایجاد شادوبن در اینستاگرام می شود. Shadowban  اینستاگرام میزان تعامل و ارتباط شما را با تعداد زیادی کاربر اینستاگرام محدود می کند.

در صورت بروز مشکل شادوبن چگونه این مشکل را حل نماییم

کاربرانی که با اقدامات متفاوت دچار مشکل شادوبن اینستاگرام شده اند اصولا درگیر تعدادی سوال می شوند که آیا می شود مشکل شادوبن اینستاگرام را حل نمود ؟

و یا اینکه چگونه از شادوبن اینستاگرام خارج شویم ؟ و … جای نگرانی نیست در ادامه سایت ایرانی فالوو  با ارائه راهکار هایی شما را از این مشکل رها می کند و حساب کاربری شما را به حالت عادی باز می گرداند :

 • اگر از ربات ها یا سرویس های خودکار استفاده می نمایید سریعا آنها را متوقف نمایید .
 • از هشتگ هایی  ممنوع و پرکاربرد و ترند که ارتباطی با محتوای پیج و پست به اشتراک گذاشته شده ی شما ندارد است استفاده نکنید.
 • اگر تعداد زیادی هشتگ زیر پست های خود به اشتراک گذاشتید  مدتی در زمینه آن هشتگ ها  فعالیتی انجام ندهید تا از شادوبن اینستاگرام خارج شوید.
 • حداقل دو روز از  فعالیت در اپلیکیشن اینستاگرام خودداری نمایید.
 •  از دیگر روش های خروج از شادوبن اینستاگرام این است که تمام شرایط و مقررات اینستاگرام را مطالعه کنید.
 • سالم ترین روش برای افزایش فالوور پیج اینستاگرام تولید محتوای باکیفیت ، درست و قوی و معتبر با رعایت قوانین اپلیکیشن اینستاگرام است. که از شادوبن اینستاگرام جلوگیری می کند.
 • تبدیل حساب کاربری از حالت تجاری به شخصی اگر حساب کاربری تان بیزنسی و یا تجاری است بهتر است برای حل مشکل شادوبن اینستاگرام  به طور موقت حساب کاربری تان را به حالت شخصی تبدیل کنید.
 • از دیگر روش های حل مشکل شادوبن اینستاگرام تماس با پشتیبانی این اپلیکشن است.
 • پس از انجام مراحل بالا می توانید از طریق help اینستاگرام شادوبن شدن اکانت خود را به اینستاگرام گزارش دهید.

جمع بندی به اینستاگرام ثابت کنیم که ربات نیستیم

همانطور که در مقاله گفتیم شادوبن اینستاگرام  محدودیتی است که از طریق اپلیکیشن قانون مند اینستاگرام روی برخی حساب های کاربری که با روش ها و راهکارهای غیر مجاز و غیر قانونی به دنبال افزایش فالوور و لایک و کامنت هستند اعمال می شود و از دیده شدن پست های به اشتراک گذاشته شده ی پیج در صفحه ی اکسپلور اپلیکیشن  اینستاگرام جلوگیری می کند.

بروز مشکل شادوبن اینستاگرام در مدت کوتاهی حل می شود و می توانید مشکل شادوبن شدن را حل نمایید و برای  حل مشکل شادوبن اینستاگرام برای مدتی باید فعالیت و کارهایی که منجر به شادوبن اینستاگرام می شوند را به هیچ وجه انجام ندهید.

و از ربات ها و اپلیکیشن هایی که برای افزایش لایک و کامنت و فالوور استفاده می نمایید باید استفاده نکنید و فعالیت آنها را متوقف نمایید و شروع به فعالیت مفید در پیج خود نمایید و پست هایی با محتوای مفید و با کیفیت را به اشتراک بگذارید و درهر پستی که به اشتراک می گذارید از هشتگ های پرکاربرد و ترند و بی ارتباط با محتوای پست به اشتراک گذاشته شده استفاده نکنید.

نتیجه‌گیری شادوبن اینستاگرام

در نتیجه متوجه شدید که Shadowban شادوبن اینستاگرام محدودیتی است که توسط اپلیکیشن قانون مند اینستاگرام بر روی برخی از حساب های کاربری و یا اکانت ها  اعمال می شود .

شادوبن اینستاگرام منجر می شود تا مدتی از نمایش پست ها در صفحه ی اکسپلور اپلیکیشن اینستاگرام جلوگیری می کند در نتیجه کاربرانی که توسط هشتگ ها پست ها را دنبال می کنند دیگر به پست ها دسترسی نخواهند داشت. در این مقاله سعی نمودیم تمام روش های حل مشکل شادوبن در اپلیکیشن اینستاگرام را به شما کاربران عزیز اپلیکیشن اینستاگرام آموزش دهیم .

اشتراک در
اطلاع از
36 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها