امتیاز کاربران

حذف اکانت توییتر یکی از چالش های کاربران توییتر از ابتدا تا به امروز بوده است. سایت ایرانی فالو در خصوص خدماتی که در قالب شبکه های اجتماعی به شما ارائه می دهد، به شما آموزش کار با آن نرم افزار را نیز می‌دهد. از این رو ما اینجاییم تا شما را برای حذف اکانت توییتر راهنمایی کنیم، با ما همراه باشید.

در حال حاضر اپلیکیشن توییتر یکی از شبکه های اجتماعی می باشد که در دنیا به عنوان رتبه ی یک شبکه های اجتماعی برای دنبال نمودن اخبار داغ روز شناخته شده است.

روش‌های حذف اکانت توییتر

ممکن است کاربران اپلیکیشن توییتر به دلایل مختلفی تصمیم بگیریند تا اقدام به حذف اکانت توییتر نمایند. ما در این مقاله قصد داریم روشهای حذف اکانت توییتر، دی اکتیو یا غیر فعال نمودن اکانت توییتر را به شما عزیزان آموزش دهیم.

حذف اکانت توییتر

کاربران اپلیکیشن توییتر قادر خواهند بود تا حساب کاربری توییتر خود را برای مدت سی روز غیر فعال نمایند. در کشور ما به دلیل تحریم و فیلتر شدن اپلیکیشن توییتر امکان دسترسی به آن بدون داشتن ابزار تغییر ip امکان پذیر نمی باشد.

پیش از آن که مراحل و روش های حذف و یا غیر فعال نمودن حساب کاربری توییتر را آموزش دهیم، می خواهیم شما را با حذف و یا غیر فعال نمودن حساب کاربری توییتر آشنا سازیم. با سایت ایرانی فالو همراه باشید تا بهترین روش ها و راه کارها را جهت حذف دائم، حذف موقت یا دی اکتیو و غیرفعال نمودن حساب کاربری توییترتان به شما آموزش دهیم.

پیش از هر چیزی، ابتدا باید تصمیم بگیرید که قصد شما حذف حساب کاربری توییتر است و یا غیر فعال نمودن حساب کاربریتان، زیرا این دو موضوع کاملا با یکدیگر تفاوت دارند.

زیرا شما زمانی که قصد غیر فعال نمودن حساب کاربری توییتر را دارید، تمام اطلاعات حساب کاربری شما همان گونه که در حال حاضر هستند برای شما تا زمانی که حساب کاربری توییتر خود را فعال نمایید حفظ می شوند. پس از فعال نمودن حساب کاربری توییتر خود، اطلاعات حساب کاربری شما عینا مانند سابق با همان شکل ظاهری برای شما نمایش داده می شوند.

نکته : ناگفته نماند که شما فقط می توانید حساب کاربری توییتر خود را فقط برای مدت سی روز غیر فعال نگه دارید و پس از سی روز اگر اقدام به فعال نمودن حساب کاربری توییتر خود نکنید، اکانت توییتر شما به صورت خودکار از طرف توییتر کاملا حذف خواهد شد.

قبل از اینکه حساب توییتر خود را حذف کنید، ممکن است بخواهید ابتدا یک نسخه از اطلاعات خود را دانلود کنید.

توییتر خاطرنشان می کند که می توانید یک حساب کاربری را تا 12 ماه پس از غیرفعال شدن (حذف) بازیابی کنید. اگر فکر می کنید ممکن است بخواهید در آینده از نام کاربری یا ایمیل موجود خود با توییتر استفاده کنید، باید قبل از حذف حساب خود آنها را تغییر دهید.

برای حذف اکانت توییتر، ابتدا باید آن را به مدت 30 روز غیرفعال کنید. در تئوری، این می‌تواند مانع از تصمیم گیری عجولانه افراد برای حذف حساب خود شود تا بعداً از آن پشیمان شوند.

اگر قصدتان غیر فعال نمودن حساب کاربری توییترتان برای مدتی کوتاه است نیاز است تا قبل از سی روز نسبت به فعال نمودن حساب کاربری توییتر خود اقدام نمایید.

اگر در این مدت وارد حساب کاربری خود یا هر برنامه یا سرویسی که با توییتر ادغام شده است وارد شوید، متوجه می شوید که حساب توییتر شما دیگر غیرفعال نمی شود. باید دوباره مراحل را طی کنید.

بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که تمام برنامه ها و سرویس های خود را مرور کنید و آنها را از حساب توییتر خود جدا کنید. این کار وقت گیر است، اما برای حفظ حریم خصوصی شما باید اطمینان حاصل شود که غیرفعال کردن شما دائمی می شود.

اکانت توییتر

اگر پس از گذشت سی روز شما حساب کاربری توییتر خود را فعال نکنید و حساب کاربری توییترتان حذف شود. دیگر نمی توانید از نام کاربری و آدرس ایمیلی که در زمان ثبت نام حساب کاربری توییترتان ثبت نموده اید برای ایجاد اکانت جدید خود استفاده نمایید.

اما اگر تصمیم بر این دارید که حساب کاربری توییتر خود را برای همیشه حذف نمایید، این نکته را فراموش نکنید که پس از حذف همیشگی حساب کاربری توییتر خود دیگر قادر به بازگردانی آن نخواهید بود و تمام اطلاعات حساب کاربری توییتر خود را برای همیشه از دست خواهید داد.

دیگر از نام کاربری و آدرس ایمیلی که در زمان ایجاد حساب کاربری توییتر ثبت نموده اید برای ایجاد اکانت جدید توییتر نمی توانید استفاده نمایید و این اطلاعات برای همیشه غیر قابل استفاده و حذف می شوند .

به این نکته توجه نمایید که اگر قصد دارید تا فقط نام کاربری یا آدرس ایمیل حساب کاربری توییتر خود را تغییر دهید، نیازی به حذف حساب توییتر نیست و می توانید از طریق تنظیمات در حساب کاربری توییتر خود این تغییرات را به آسانی انجام دهید.

توییتر همچنین خاطرنشان کرده است که اگرچه غیرفعال کردن حساب تقریباً بلافاصله اتفاق می افتد، ممکن است برخی از محتواها از حساب شما هنوز برای چند روز در وب سایت قابل مشاهده باشد.

اگر قصد دارید تا حساب کاربری توییتر خود را حذف کامل نمایید و بعد حساب کاربری جدیدی با همان نام کاربری و آدرس ایمیل قبل ایجاد نمایید، نیاز است تا قبل از حذف اکانت توییتر، آدرس ایمیل و نام کاربری توییتر خود را تغییر دهید.

در ادامه با سایت ایرانی فالو همراه باشید تا به شما روش های حذف حساب کاربری توییتر و روش های غیر فعال و یا دی اکتیو نمودن حساب کاربری توییتر را آموزش دهیم .

اگر می‌خواهید حساب توییتر خود را حذف کنید (یا آن را برای 30 روز تا 12 ماه غیرفعال کنید)، مراحل زیر را دنبال کنید.

حذف اکانت توییتر

غیرفعال کردن اکانت توییتر در مقابل حذف اکانت توییتر

غیرفعال کردن اکانت توییتر اولین قدم برای حذف دائمی حساب کاربری شماست. غیرفعال سازی 30 روز طول می کشد. اگر در مدت 30 روز غیرفعال سازی به حساب خود دسترسی نداشته باشید، حساب شما حذف می شود و نام کاربری شما دیگر با حساب شما مرتبط نخواهد بود.

غیرفعال کردن حساب توییتر به این معنی است که نام کاربری (یا “دسته”) و اکانت عمومی شما در twitter.com، توییتر برای iOS یا توییتر برای اندروید قابل مشاهده نخواهد بود.

پس از پنجره غیرفعال سازی 30 روزه، حساب توییتر شما برای همیشه حذف می شود. پس از حذف، حساب شما دیگر در سیستم های توییتر در دسترس نیست. شما نمی توانید حساب قبلی خود را دوباره فعال کنید و به هیچ توییت قدیمی دسترسی نخواهید داشت.

پس از حذف حساب شما، نام کاربری شما برای ثبت نام توسط سایر حساب های توییتر در دسترس خواهد بود.

چگونه اکانت توییتر خود را در آیفون حذف کنیم ؟

در توییتر برای iOS، اندروید و وب موبایل:

 • برنامه رسمی توییتر را در iPhone یا iPad خود باز کنید (یا به twitter.com بروید)
 • روی عکس اکانت خود در گوشه سمت چپ بالا ضربه بزنید.
 • تنظیمات و حریم خصوصی Settings and privacy را انتخاب کنید.
 • سپس در صفحه جدید روی حساب کاربری خود account که اولین گزینه می باشد، ضربه بزنید.
 • سپس در مرحله بعد آخرین گزینه Deactivate your account را انتخاب نمایید.
 • Reactivation periodیک دوره فعال سازی مجدد (30 روزه یا 12 ماهه) را انتخاب کنید.
 • سلب مسئولیت را بخوانید، در انتهای صفحه روی گزینه غیرفعال کردن یا Deactivate که به رنگ قرمز می باشد ضربه بزنید.
 • Confirm your passwordیا رمز عبور خود را وارد کنید.
 • برای حذف اکانت خود از دستورات پیروی کنید و در انتها در گوشه سمت راست گزینه Deactivate را انتخاب نمایید.

این مراحل در برنامه iOS، تقریباً در وب تلفن همراه یکسان است.

در وب (رومیزی) یا دستکتاپ :

 • وارد حساب توییتر خود شوید. روی نماد اکانت خود کلیک کنید.
 • در نوار کناری سمت چپ روی نماد سه نقطه یا More کلیک کنید.
 • تنظیمات و حریم خصوصی را انتخاب کنید.
 • سپس Account یا حساب خود را در بالا انتخاب کنید.
 • در پایین، غیرفعال کردن حساب خود را انتخاب کنید.
 • یک دوره فعال سازی مجدد (30 روز یا 12 ماه) را انتخاب کنید.
 • در این مرحله، شما به یک صفحه تایید هدایت می شوید. سلب مسئولیت را بخوانید، اگر مطمئن هستید که می‌خواهید با حذف حساب خود ادامه دهید، روی دکمه بزرگ آبی غیرفعال کردن در پایین پیام کلیک کنید.
 • برای اطمینان از اینکه می خواهید این عمل را انجام دهید، رمز عبور خود را وارد کرده و دکمه Deactivate را کلیک کنید.

هنگامی که مراحل را کامل کردید و به مدت 30 روز از ورود به سیستم خودداری کردید، حساب شما برای همیشه از بین می رود. این شامل تمام مخاطبین شما و هر پیام مستقیمی است که ارسال یا دریافت کرده اید.

با این حال، مانند بسیاری از سرویس‌های دیگر، هرگونه اطلاعاتی که در صفحات دیگر یا با افراد دیگر از طریق پیام‌رسانی مستقیم به اشتراک گذاشته می‌شود، همچنان در انتهای گیرنده وجود دارد.

این مهم است که توجه داشته باشید، زیرا اگر امیدوارید همه آثار یک مکالمه شرم آور را پاک کنید، ممکن است این امکان وجود نداشته باشد مگر اینکه شخص دیگر مایل به حذف اطلاعات یا غیرفعال کردن حساب خود باشد.

سوالات متداول غیرفعال سازی اکانت توییتر

 • آیا غیرفعال کردن توییتر پیام‌های مستقیم من را نیز حذف می‌کند؟

در طول دوره غیرفعال سازی 30 روزه، پیام های مستقیم شما حذف نمی شوند. هنگامی که دوره غیرفعال سازی به پایان می رسد و حساب شما حذف می شود، پیام های مستقیمی که ارسال کرده اید نیز حذف خواهند شد.

 • من حساب خود را غیرفعال کردم، اما چرا دوباره فعال می شود؟

اگر به برنامه های شخص ثالث اجازه دسترسی به حساب خود را داده اید، ممکن است به طور غیرمستقیم از برنامه دیگری وارد شوید. از آنجا که ورود به توییتر به طور خودکار حساب شما را دوباره فعال می کند، مطمئن شوید که دسترسی برنامه های شخص ثالث به حساب توییتر خود را لغو کرده اید.

 • اگر وقتی می‌خواهم غیرفعال کنم رمز عبور خود را نداشته باشم چه می‌شود؟

اگر آن را در دسترس ندارید، یا پیامی مبنی بر اشتباه دریافت می‌کنید، ممکن است لازم باشد رمز عبور خود را بازنشانی کنید. سعی کنید یک ایمیل بازنشانی رمز عبور درخواست کنید.

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها